English

Politikanët shqiptarë nuk punojnë për popullin por për interesa korruptive - shprehet diplomati i Danimarkës

Intervista që dha ambasadori danez, ka bërë që mazhoranca të jetë tejet e shqetësuar duke i kërkuar llogari Danimarkës për diplomatin e saj në Tiranë.
Skandalet në Tiranë vazhdojnë, sa mbyllet njëri hapet tjetri.

Ambasadori danez bëri kritika të forta ndaj qeverisjes së vendit duke thënë se: "politikanët shqiptarë nuk punojnë për popullin por për interesa korruptive".

Burime të sigurta nga qeveria bëjnë me dije se i është dërguar një notë proteste Ministrisë së Punëve të Jashtme të Danimarkës për ti kërkuar shpjegime lidhur me qëndrimet e ambasadorit Jensen.
Edhe pak kohë më parë qeveria shqiptare dërgoi notë proteste Departamentit të Shtetit Amerikan, ankesë për ambasadorin Uidhers dhe qëndrimet e tij.
Përgjigja e Hillary Clinton nuk ishte aspak ashtu siç kishte pritur autori i kësaj ankese, Z.Ilir Meta me detyrën si ministër.
Clinton u shpreh se SHBA ka besim të plotë te diplomati i saj dhe ai përfaqson zërin e SHBA në Shqipëri.

KOMENTE
 • Aurel Sulejmani01:57 - 11 Janar 2012
  kete nuk e ka kuptuar akoma populli shqiptar.se ata ziren ne parlament per interesat e tyre e jo per popullin e shkrete.ne jemi viktima e politikes te tyre ..vuajm ne gezojne ata dhe ne prap i votojme ata.
 • Nofulla15:36 - 10 Janar 2012
  ?
 • Nofulla15:36 - 10 Janar 2012
  E dijme ,por si i behet hallit.Na shkoi jeta me konstatime..??
 • Nofulla15:35 - 10 Janar 2012
  E dijme por si i behet hallit.
 • KUSHTRIMI15:27 - 10 Janar 2012
  Ka nje ankand se shpejti: Kerkojme te blejme nje QEVERI, me kusht qe asnje qeveritar te mos jete shqiptar. Çmimi le te shkoje sa te doje se pare kemi,marrim edhe borxh se skena turp...
 • helen14:15 - 10 Janar 2012
  llafe me ven,,,bravo