English

Ilir Meta mbërrin në kryesinë e LSI ku pritet të marrë vendimin dhënë nga Gjykata e lartë

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka mbërritur në selinë e partisë së tij, prej nga do presë vendimin e Gjykatës së Lartë. Në selinë e partisë janë edhe drejtues të tjerë.
Gjithashtu Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama deklaroi se ajo pret që Gjykata e Lartë të japë drejtësi. Ne kemi konkluduar çështjen duke bashkuar edhe konkluzionet ndërkombëtare, por fjala e fundit i takon Gjykatës. Ai është institucioni që jep drejtësi u shpreh Ina Rama
Kolegji Penal u mblodh në orën 13:00 për të dhënë verdiktin për Ilir Metën.

KOMENTE
  • Ylber Zenuni17:17 - 16 Janar 2012
    Ne po genjejme veten duke pritur te shohim nje drejtesi ne shqiperi, edhe ne qofte se do ta denojne do ta denojne me gjobe qesharake dhe vete hajdut meta do qeshi me ironi me denimin qe do ti jepet e do vazhdoj te vjelli sa te mundet kjo eshte shqiperia sot.