English

Madonna më në fund thyen heshtjen mbi këngën e kënduar nga Lady Gaga(FOTO dhe VIDEO)

Lady Gaga ka qenë shpesh në krahasim me Madonnaën
Por krahasimit hit që ju bë vitin e kaluar u akuzua nga disa kritikë për kopjim të këngës hit të Madonnës "Express Yourself" në vitin 1989.
Dhe më në fund pas qetësisë së saj për disa kohë, Madonna ka thyer më në fund heshtjen e saj.
"Kur dëgjova versionin në radio, kam menduar se tingëllon e njohur" - u shpreh Madonna
Lady Gaga ka qenë shpesh në krahasim me Madonna.
Duke folur për ABC, ajo pranoi që mendonte në këtë mënyrë lidhur me këngën e Gaga-s
Kur prezantuesja Cynthia McFadden pyeti Gaga-n nëse kënga e saj ishte kopje e Madonnës ajo u shpreh: "Ajo është një artiste shumë e talentuar.
Gjithashtu Madonna u shpreh:
"Ka shumë mënyra për të parë atë. Unë nuk mund të jem mërzitur vërtet me të, pasi jam e bindur që kam ndikuar tek ajo, unë e dua vërtet atë pasi është mjaft e talentuar, ndaj nuk mund të mërzitem por natyrisht mendoj se ajo është frymëzuar nga albumi im ashtu siç mund tu ketë ndodhur edhe artistëve të tjerë."
Kënga e Madonnës

397

Kënga e Lady Gaga

398

KOMENTE
  • Arton Berisha19:29 - 17 Janar 2012
    nese mund te thuhet se leady gaga kopjoj madonen ateher plotsisht mund te thuhet se madona ne ket spot kopjoj michale jakson me sakt menyren e vallzimit te tij pra kto krejt se bashku jab dokrra:)))