English

Njoftim nga Aleanca Kuq e Zi rreth 17 Janarit 2012

17 Janar Ora 11:00 Kalaja e Krujës do të vishet Kuq e Zi nga aktivistët Kuq e Zi! Ftojmë të gjithë qytetarët e Krujës dhe çdo shqiptar të bëhet pjesë e aktivitetit të AK në përkujtim të vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu!

Aleanca Kuq e Zi vë në dispozicion autobuza nga Tirana, Durrësi, Elbasani, Shkodra,Lezha dhe Laçi. Me 17 Janar do të jemi në Krujë. Do të perkujtojmë vdekjen e Gjergj Kastriot Skenderbeut, ashtu si nuk është përkujtuar kurrë më parë, ashtu si Aleanca Kuq e Zi di të nderojë figurat historike të Kombit Shqiptar. Me 17 Janar eja dhe ti, mos eja vetëm, merr kë të mundesh.

KOMENTE
  • vushtrrinalia22:05 - 16 Janar 2012
    SHUM MIRE QE DIKUJT I KA REN NDERMEND PER KET GJEST SHUM MADHESHTOR PERKUJTIMII VDEKJES SE HEROIT TE MADH SHQIPTAR GJERGJ KASTRIOTIT SKENDERBEUT,RROFT KUQ E ZI,E I MARROFT ZOTI HASHIM THAQIN,SALI BERISHEN,EDI RAMEN E QOFSHIN ATA FAQEZI,EDHE PSE NUK KA PAS SHIPTARIA FAQEZI MA TE MDHEJ SE KETA TRE.