English

Implantet e gjoksit të bëra prej sheqeri

Implantet silikoni janë rifutur në tregun e SHBA, por përsëri po kërkohet për më të mirin. Implantet Hydrogel nga Heritage, janë të mbushura me një xhel koheziv i prodhuar nga uji i destiluar dhe sheqernat natyrore.

Heritage pretendon se implantet Hydrogel janë më të mirë dhe të bëjnë të ndihesh natyrshëm. Dhe fakti që janë bërë nga sheqeri plus ujë ata nuk paraqesin asnjë kërcënim shëndetësor, edhe nëse ndodh rrjedhja.

Megjithatë kontrollet mjeksore duhen në maksimum të rregullta.

KOMENTE
  • LIRIAN Gjokaj17:46 - 17 Janar 2012
    sikur se mos ta dini se nga sheqernat e medha qdo gje plas edhe trupi i njeriut nese ka lende apo sheqerna te teperta ato pa dyshim qe krijojn nji kauze... te gjitha keto qe i thuani ju te nderuar apo i kopjoni nga ndonji organizate mjeksore jan rrena te kulluara se tashti keto qe thuani ju jan garant per nji kancer dhe jo vetem kaq por edhe ka pas raste te vdekjes qe nji femere i ka pelqitur gjiri nga ky lloj silikoni dhe deshta te ju them atyre qe kan apo shprehin deshiren qe mos i bajne keto operacione se jan te rrezikshme dhe ju sjellin vdekje...keto qka ne i shofim ketu nuk jan me shum se sa marketingje per te perfituar nga viktimat e rradhes...gjdo gje qe bahet me shum se sa qe i perket natyres eshte ne kundershtim me njerzimin ..mos i ban dhe mos pranoni ne as nji menyre ti bani keto operacione.