Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda politike Janar-Korrik 2012 e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste
English

Axhenda politike Janar-Korrik 2012 e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste

Është miratuar gjithashtu në Asamble edhe kuotizacioni i anëtarësisë së partisë socialiste. Deputetët socialist duhet të paguajnë në muaj 6 mijë lekë të reja ndërsa biznesmenët një kuotë prej 20 mijë lekë në muaj.

Axhenda politike Janar-Korrik 2012

1- Reforma Zgjedhore
2- Reforma Parlamentare
3- Mbrojtja e Kushtetutës dhe Institucioneve
4- Zgjedhja e Presidentit të Republikës
5- Emërimet në pushtetin gjyqësor
6- Emërimet në Prokurori
7- Emërimet në KLD
8- Pavarësia e SHISH

Shpërndarja e Delegatëve të PS-së Tiranë

Edi Rama
Fatos Nano
Sajmir Tahiri
Arta Dade

Delegatët - Ishte- Shkon

Erion Braçe- Berat- Korçë
Ben Blushi- Korçë- Elbasan
Ditmir Bushati- Tiranë- Pukë
Valentina Leskaj- Elbasan- Vlorë
Eglantina Gjermeni- Tiranë- Krujë
Namik Dokle- Tiranë- Berat
Arben Ahmetaj- Korçë- Gjirokastër
Mimi Kodheli - Korçë- Shkodër
Bashkim Fino - Fier- Fier
Damian Gjiknuri- Elbasan- Elbasan
Sajmir Tahiri- Tiranë- Tiranë

KOMENTE