Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lind foshnja me peshë 6 kg
English

Lind foshnja me peshë 6 kg

Një grua në USA ka lindur fëmijën e saj të 2- pa pranuar lindjen me operacion, pasi mjekët i sugjeruan atë, pasi fëmija ishte më shumë se pesha normale e një bebeje.
Fëmija e quajtur Asher e ardhur në jetë nga prindërit Kendall dhe Joshua Stewardson nga St Charles peshon 6 kg.
Sipas Këshillit Kombëtar të Statistikave të Shëndetësisë, një në 1.000 foshnja lindin rreth kësaj peshe.

Personeli mjekësor shprehet se ai është plotësisht i shëndetshëm pavarësisht nga pesha e tij dhe ardhja në jetë 9 ditë me vonesë.

KOMENTE
  • EL DR19:36 - 30 Janar 2012
    hallall momes