English

(VIDEO dhe FOTO) Whitney Houston është gjetur e vdekur në dhomën e hotelit në Beverly Hills

Performanca finale e Whitney ditën e enjte.

487

Këngëtarja legjendare dhe ylli i filmitWhitney Houston ka vdekur në dhomën e saj në hotel pas një beteje të gjatë mes drogave të forta dhe alkoolit që dëmtuan karrierën e saj. Ajo ishte 48 vjeç.

Yll u gjet nga truproja e saj e mbytur në vaskën e dhomës.

Edhe pse u luftua për të ringjallur këngëtaren, ajo është shpallur e vdekur në 3.55pm dje pasdite.

Vajza e saj Bobbi Kristina thuhet se ka marrë një refuzim ulëritës nga policia të cilët nuk pranuan të lenë atë të futet në hotel Hilton Beverly në Los Angeles për të parë trupin e nënës së saj të vdekur.

Miqtë e Miss Houston, kushëriri të Dionne Warwick, i cili gjithashtu shkoi në hotel për të parë trupin, ka thënë se ajo është 'e pangushëllueshme ".

Shkaku i vdekjes nuk dihet ende. Nuk ka pasur drogë ilegale në suitë të hotelit por mbrëmjen e mëparshme kishte ajo kishte kaluar një festë me miqtë e saj ku kishte pirë dhe biseduar me zë të lartë, me shokët në bar hotel, pretendon TMZ.

Lajmi i vdekjes solli një varg opinionesh publike nga industria e muzikës. Simon Cowell tha: Houston ishte një "primadonë e vërtetë me një nga zërat më të mira si asnjëherë që kam dëgjuan në gjithë jetën time.

Rihanna shkruan se ajo ishte 'në lot', ndërsa Mariah Carey ka thënë se ajo ishte "zemërthyer" mbi humbjen e mikes së saj.

Mitch Winehouse, babai i Amy Winehouse e cila vdiq vitin e kaluar, shkruan në Twitter,: "Amy, Etta, Whitney. Muzika e tyre kurrë nuk do të vdesë. Çfarë grupi me vajza shkuan në qiell. "Mitch. Winehouse, i cili ishte në Los Angeles, kur dëgjoi lajmin, tha se ishte "absolutisht i shkatërruar".


Një zëdhënës i departamentit të policisë lokale thanë se shërbimet e emergjencës ishin thirrur në hotel në 3.43pm të shtunën, por ata kishin arritur me vonesë.

Zyrtarët nxituan në dhomë, në katin e katërt ku ajo ishte duke qëndruar si një mysafir, ku ata gjetën stafin e sigurisë dhe të zjarrfikses që po përpiqeshin për të ringjallur. Por përpjekjet e shumta rezultuan të pasuksesshme, dhe pas 20 minutash, ajo u deklarua e vdekur pikërisht në orën në 3.55 pasditen e së shtunës.

Autoritetet janë duke u përpjekur për të përcaktuar një shkakun e vdekjes.

KOMENTE