Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Helikopteri Apache godet linjat e tensionit. Fati i ka shpëtuar
English

Helikopteri Apache godet linjat e tensionit. Fati i ka shpëtuar

Dy pilotët e ushtrisë nga baza ushtarake Princi Harry ishin me fat pasi natën e kaluar ata u rrëzuan me një helikopter £ 46 milion Apache që u përplasën në një linjë tensioni 132.000-volt energji elektrike.
Helikopteri që shërben për sulme fluturoi në një fluturim nate stërvitje, rreth 15 kilometra nga baza e tyre e pistës së avionit në Wattisham, Suffolk.
Dy anëtarë ekuipazhi ishin në gjendje të bënin një ulje emergjente në një fushë midis fshatrave Wherstead dhe Tattingstone, pranë Ipswich, dhe ishin në gjendje që t'i shpëtonin lëndimit.
Princi Harry, 27 vjeç, nuk besohet të ketë qenë në helikopter shtatë-tonësh, i cili u rrëzua në rreth 10.30 pasdite vonë.
Shumë shtëpi mbetën pa energji që u rilidhën përsëri brenda pak minutash por 40 shtëpi ende nuk kishin energji deri sot në 7 të mëngjesit.
Inxhinierët e Ministrisë së Mbrojtjes kanë filluar një hetim për të gjetur shkakun e rrëzimit.

KOMENTE