Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Miniera e Bulqizës rinis nga puna pas 6 muaj ndërprerjesh
English

Miniera e Bulqizës rinis nga puna pas 6 muaj ndërprerjesh

Pas 6 muaj ndërprerjesh si pasojë e zjarrit të rrënë në minierën e Bulqizës ku humbi jetën Naim Shyti dhe 8 të tjerë u plagosën, puna ka rinisur përsëri në nivelet 15 dhe 16.

Për të parandlauar dhe fatkeqësi të tjera u bë dhe pezullimi i punës me qëllim që të kontrolloheshin të gjitha seksionet ku punohej dhe që paraqesin ose jo rrezik për punonjësit.

KOMENTE