Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ndrea Prendi përsëri në arrest shtëpie
English

Ndrea Prendi përsëri në arrest shtëpie

Sot pas shqyrtimit të provave të reja, Gjykata e Apelit la në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish-kreun e Gardës, Ndrea Prendi.
Apeli ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për arrest me burg edhe pas paraqitjes së provave të reja. Sipas akuzës, me provat e reja për 21 janarin Ndrea Prendi duhet të kishte masën e sigurisë burg pa afat.
Vendimi erdhi pas zëvendësimit të anëtares Sollaku me Agron Papajanin në trupin gjykues.
Sipas akuzës, ekspertiza dhe provat e reja vërtetojnë vrasjen e Faik Myrtajt nga Ndrea Prendi.

KOMENTE