Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ndryshimet për terrorizmin në Kodin Penal u miratuan sot nga komisioni i ligjeve
English

Ndryshimet për terrorizmin në Kodin Penal u miratuan sot nga komisioni i ligjeve

Sot Komisioni i ligjeve ka miratuar ndryshimet në kodin penal për terrorizmin.
Mbledhja ka nisur me një debat të ashpër si arsye dhe e mbërritjes gati me 30 minuta vonesë të opozitës që çoji me ndërprerje të mbledhjes që e çoi më pas gati me një orë vonesë komplet mbylljen e takimit.
Mazhoranca është tërhequr nga kërkesa e saj per ti konsideruar protestat e dhunshme si akte terroriste. Të djathtët kanë rënë dakord të tërheqin nga paragrafi i nenit 230 që përcaktonte si akt terrorist çdo vepër që synon të shkaktojë vdekjen ose plagosjen e rëndë të civilëve që nuk marrin pjesë aktive në veprimet luftarake në një situatë konflikti të armatosur.

536

KOMENTE