English

Shqipëri-Gjeorgji ora 15:00 në Tbilis

Pas një marrëveshje dy palëshe midis Federatës Shqiptare të Futbollit dhe Federatës së Gjeorgjisë është vendosur që më daten 29 shkurt 2012 në Tbilis të zhvillohet ndeshja miqësore Gjeorgji - Shqipëri.

Ndeshja do të transmetohet në orën 15:00 ku dhe sot kuqezinjtë do të drejtohen zyrtarisht nga trajneri italian Xhani De Biazi.
Porta do të jetë sigurisht e mbrojtur nga Sajmir Ujkani. Reparti i mbrojtjes do të përbëhet nga Lila, Dallku, Veliu dhe Agolli. Ervin Bulku do të luajë përpara mbrojtjes ndërkohë që mesfusha do të jetë e populluar me lojtarë të rinj. Muzaka, Hyka, Roshi dhe Vila do të furnizojnë me topa sulmuesin Cani i cili do të jetë i vetëm në këtë repart.
Kjo është sfida e 12 me Gjeorgjinë ku kemi këtë përmbledhje:
11 takime
3 fitore
2 barazime
6 humbje

KOMENTE