Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shkarkohet Kreshnik Spahiu me vendim Kuvendi
English

Shkarkohet Kreshnik Spahiu me vendim Kuvendi

Kreshnik Spahiu, është shkarkuar nga posti i nën/kryetarit të KLD-së me 68 vota pro dhe 60 kundër.

Parlamenti ka vendosur ligjërisht ndërprerjen e menjëhershme të qëndrimit në detyrë të anëtarit të KLD-së ku më tej Kuvendi pritet të nisë proçeduarat për zgjedhjen e një anëtari të ri.

Raporti i miratuar do i dërgohet Prokurorit të Përgjithshëm si dhe Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Raporti dërgohet për të vlerësuar gjetjet e raportit, për mundësinë e kthimit të shumave financiare që Kreshnik Spahiu mendohet t'i ketë përvetësuar pa të drejtë.

KOMENTE