Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdes pasi infermierët nuk i japin ujë mjaftueshëm për të pirë
English

Vdes pasi infermierët nuk i japin ujë mjaftueshëm për të pirë

Veshkat e saj u privuan nga marrja e mjaftueshme e lëngjeve për më shumë se një javë gjatë periudhës së Krishtlindjeve, kështu që trupi kaloi në dehidratim dhe ajo vdiq.

Kjo i ka ndodhur një gruaje 75 vjeçare e cila ishte nën kujdesin e mjekëve por një gjë e tillë ndodhi në periudhën e Krishlindjeve.
Irene Seddon, 75 vjeç ishte në spitalin Whiston në Merseyside, ku pas këtij problemi ajo u sëmur dhe nga pneumonia, ku nuk arriti dot ta përballonte, duke e çuar atë drejt vdekjes.

Shefat e spitaleve e kanë pranuar kujdesin e tyre neglizhent dhe të një standardi të mirë dhe e kanë paguar familjen e Irenës, por familja ka hapur një gjyq për të nxjerrë shkakun e vërtetë.
Ndërsa shkaku kryesor i vdekjes së zonjës Seddon është regjistruar si pneumoni, dhe dështim akut të veshkave ishte faktor sekondar, gjë që nuk është e vërtetë shprehet familja e saj.

KOMENTE