Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Paolo Guerrero tronditi botën (VIDEO)
English

Paolo Guerrero tronditi botën (VIDEO)

Ndeshja Hamburg-Stuttgard përfundoi me rezultatin 0:4 por sulmuesi Paolo Guerrero u dërgua jashtë në minutën e 54, për veprimin e tij mjaft të qartë dhe tepër të gabuar që quajt "gabimi më i keq i sezonit". Portieri Sven Ulreich ishte duke kontrolluar topin në qoshe kur Guerrero erdhi në rrëshqitje prapa tij dhe e goditi atë në këmbën e tij. Guerrero nuk kishte asnjë shans për të marrë topin dhe në mënyrë të qartë nuk shkonte një veprim i tillë, kështu që vendimi i gjyqtarit për ti treguar atij një karton të kuq ishte e lehtë.
Guerrero ka një histori me sjellje antipatike. Në vitin 2010, ai u ndalua të luajë në pesë ndeshje, pasi ai goditi një tifoz në kokë me një shishe ujë ndërsa ai po ecte jashtë në fushë pas një barazimi në Hannover 96. Dhe tani ai duhet të ndalohet përsëri për gjashtë ndeshje për sulmin e tij mbi portierin e Shtutgart.

594

KOMENTE