English

11 nxënës shqiptarë rrihen brutalisht në Shkup

Në afërsi të lagjes Kisella Vodë të Shkupit mbrëmë janë rrahur njëmbëdhjetë nxënës shqiptarë të lënduar, një prej të cilëve është në gjendje kome dhe në rrezik për jetën.
Nxënësit shqiptarë të fshatit Çiflik janë sulmuar fizikisht rreth orës 20 nga 20 persona me maska dhe shufra druri dhe hekuri të cilët kanë ndaluar autobusin me nr 58 që po transportonte nxënësit shqiptarë dhe i kanë rrahur brutalisht.
Prindërit e revoltuar që ishin mbledhur në spitalin e qytetit kanë shprehur shqetësimin me ngjarjen brutale mbi fëmijët dhe se kërkojnë që urgjentisht të gjenden fajtorët.
Ndërkohë sot pritet dhe deklarata e Ministrisë së Punëve të Brendshme lidhur me incidentin.

KOMENTE