Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Koha shtesë ndërmjet Chelsea dhe Napoli mbaroi
English

Koha shtesë ndërmjet Chelsea dhe Napoli mbaroi

Chelsea një nga skuadrat e vjetra dhe më të mira europiane pas kohës shtesë në Stamford Bridge arrin të kalojë në çerek finale në Ligën e kampionëve.

Serb Branislav Ivanoviq thyen në shtëpi golin fitues në minutën e 105-të një përplasjeje interesante për të mbajtur flamurin anglez fluturues në konkurs, pasi të dy klubet Manchester dhe Arsenal ishin rrëzuar.

Didier Drogba hapi rezultatin dhe kapiteni John Terry bëri atë 2-0 dhe pas një intervali Napoli shënon golin e parë dhe të vetëm.

Ishte një simbol i shpirtit të ekipit, mënyra se si përfundoi ndeshja. Një shfaqje si kjo mund të ndryshojë sezonin tonë. Ne jemi të lumtur të jemi në krye. Nëse luajmë në këtë mënyrë si sot do të jetë fantastike për ne." është shprehur Frank Lampard.
Trajneri Roberto Di Matteo kërceu nga gëzimi se si Chelsea ka mbajtur ëndrrën e tyre për një Champions League dhe përfundoi shpresat e Napolit për të arritur në çerekfinale për herë të parë. Vetëm AC Milan mbetet tani.

KOMENTE