English

Qeveria shqiptare sundon, nuk qeveris shprehet ish-ambasadori John Withers (VIDEO)

Pas letrës dërguar Top-Channel, ku sqaronte pozicionin e tij në lidhje me kabllogramet dërguar Uashingtonit dhe deklaratat kritike në "Zërin e Amerikës" për rrezikun që i kanoset demokracisë në Shqipëri, ish-ambasadori amerikan në Tiranë, John Withers lëshon sërish kritika të ashpra në drejtim të qevisë shqiptare, për të cilën thotë se ajo sundon dhe nuk qeveris.
664

KOMENTE