English

Ronaldo pas ndeshjes së djeshme 1:1 bërtet: Kjo është një grabitje, vetëm një vjedhje

Për herë të dytë në katër ditë, udhëheqësi spanjoll Real Madrid pranoi një goditje të lirë e cila çoi në një barazim 1-1 me Villarreal.

Barazimi dramatik mbrëmjen e djeshme të së mërkurës, thyen 10-lojët e Madridit duke e çuar larg fitores dhe lejon Barcelonën për të patur një shans për të fituar.

Ashtu si CAZORLA e Santi Malaga-s bëri kundër Madrid të dielën, Marcos Senna ka vendosur një goditje të lirë rreth e murit mbrojtës në minutën e 83 duke bërë dhe golin e barazimit.
Mourinho, së bashku me stafin e tij dhe lojtarët, nuk pranoi të flasë në media pas ndeshjes, por Ronaldo u dëgjua duke thirrur "Kjo është një grabitje, vetëm një vjedhje"

Villarreal dha një performancë të gjallë në debutimin e Miguel Angel Lotina, trajneri i tretë i ekipit më të trazuar të sezonit, dhe duke falënderuar Senna që shpërblehet me një pikë të fituar me vështirësi por që e mbajti atë katër pikë më lart.

Loja kishte një rritëm të ulët por që të dyja skuadrat patën goditje.

KOMENTE