English

Real Madrid resort pushimi 1 bilion dollarë në Emiratët e Bashkuara (FOTO)

Gjigantët e futbollit, Real Madrid kanë zbuluar planet për të ndërtuar një resort pushimi në Emiratet e Bashkuara Arabe që mendohet të hapet në janar 2015.
"Real Madrid Resort Island" do të mbështetet nga qeveria e Emirateve të Ras Al Khaimah.
Një prezantim në Bernabeu i plani paraqet objekteve sportive, një marinë, hotele luksoze dhe vila, një amusement park, një muze klub dhe një stadium 10.000 vendesh me një anë të hapur në det.

Presidenti i Real, Florentino Perez tha: "Ky është një hap vendimtar dhe strategjik që do të forcojë institucionin tonë me Lindjen e Mesme dhe Azinë. '
430.000 metra-katrore objekt pritet të tërheqin rreth një milion vizitorë në vitin 2015.

KOMENTE