English

Avioni më i ri dhe super luksoz (FOTO)

737 Boeing Business Jet, avioni më i ri the tepër luksoz prezantohet gjatë kësaj jave në Shanghai, Kinë.

Një avion i tjetër para ca kohe, pak a shumë i tillë i është dorëzuar një biznesmeni privat në USA dhe tani ky është i dyti që nxirret nga kompania e prodhimit.

Avioni ka një kapacitet prej 19 pasagjerësh dhe është i koncepptuar për konferenca me të gjitha kushtet.
Aeroplani mund të mbajë deri në 19 pasagjerë dhe fluturon 5,600 milje detare në Mach 0.80, ose rreth 12 orë fluturim vazhdimisht, përpara se ai ka nevojë për furnizimin me karburant.
Një dhomë konferencash përmban lidhjen për smartphones dhe kompjutera, si dhe një definicion të lartë të sistemit Video.
Shpenzimet totale për Boeing 737 kanë shkuar në rreth 80 milion dollarë.

Një avion i tillë është blerë në 2009 nga Prince Alwaleed bin Talal bin Abdulaziz Al Saud i Arabise Saudite.

Gjithashtu Donald Trump ka një Jet të vogël vetëm 100,000,000 dollarë dhe me vende pë 43 pasagjerë.
Jet Trump e përmban rubineta dhe rripa sigurie prej ari, tavanet të mbuluar me kamosh dhe llabat kristali.
757 Trump, krenohet me një dhomë gjumi të bollshme me banjo private, kuzhinë të madhe, ekran televizioni dhe hije elektrike.
Aeroplanët janë të qëndisur me kreshtën e familjes Trump, natyrisht.
The Donald bleu 757 në vitin 2010 nga bashkë-themeluesi i Microsoft Paul Allen.

KOMENTE