Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vrasje e kosovari dhe plagosja e 31 vjeçares në Hamburg, Gjermani
English

Vrasje e kosovari dhe plagosja e 31 vjeçares në Hamburg, Gjermani

Një shqiptar nga Kosova ka mbetur i vrarë dhe një vajzë 31 vjeçare u plagos rëndë nga një atentat me disa persona të armatosur dhe me maska mbrëmjen e së mërkurës.

Ngjarja ndodhi në Cafe Keese, një lokal në zonën Saint Pauli në Hamburg, ku personat e dhunshëm u futën dhe hapën zjarr ndërkohë që kishin përdorur dhe thikat.

Xhevdet H., 44 vjeç ka mbetur i vdekur, ndërsa e plagosura që kishte lidhje familjare po nga Kosova është Nazlije H., 31 vjeçe.

Policia po heton vrasjen ndërkohë ka arrestuar disa të dyshuar ku tre prej tyre janë serbë.

KOMENTE