Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barcelona 1-2 Real Madrid
English

Barcelona 1-2 Real Madrid

Ka përfunduar ndeshja midis dy skuadrave më të fuqishme në këtë League.
Barcelona 1-2 Real Madrid. Një lojë e bukur nga të dy skuadrat por Real Madrid kishte vendosur të fitonte këtë radhë.

Golat e shënuar në ndeshjen e sotme u bënë nga:

0-1 : 17' Khedira
1-1 : 70' Sánchez
1-2 : 73' Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo shënoi golin e fitores kështu Real Madrid mori një hap gjigant drejt një titulli të parë La Liga që nga viti 2008 me fitoren ndaj Barcelonës në Camp Nou.
Barcelona shkaktoi disfatën e parë në shtëpi pas 54 ndeshjeve dhe meritave të tilla pas një ekrani pothuajse me një taktikë të përsosur.
Barcelona u duk shumë e sjellshme si dhe u dallua për mbajtjen e topit më shumë, ndërsa Reali ishte i pamëshirshëm këtë radhë dhe arriti të fitojë dhe realizojë dëshirën e tij.

KOMENTE