Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ledi Bianku, gjyqtari shqiptar që ka zemëruar Londrën (VIDEO)
English

Ledi Bianku, gjyqtari shqiptar që ka zemëruar Londrën (VIDEO)

Duket se Londra zyrtare është zemëruar me rolin që ka luajtur gjyqtari shqiptar lidhur me çështjen e deportimit të klerikut radikal islamik Abu Katada nga Britania. Në 11 gjyqtarët që morën pjesë një prej tyre ka qënë gjyqtari shqiptar që vendosën për fatin e klerikut por ai nuk ka pasur eksperience si gjykates. Shqiptari Ledi Bianku, ish-jurist dhe lektor, i cili ka qene kryesor ne rastin e klerikut Abu Katada nuk ka mbajtur qëndrimin që duhet.
Londra zyrtare ka kërkuar reformimin e kësaj gjykate.


890

KOMENTE