Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barcelona 2 : 2 Chelsea. A do të fitojë edhe finalen Chelsea? (VIDEO)
English

Barcelona 2 : 2 Chelsea. A do të fitojë edhe finalen Chelsea? (VIDEO)

Chelsea eliminon kampionen Barcelona dhe ka arritur në Ligën e Kampionëve përmes rezultatit të fundit të shënuar sot në ndeshjen gjysmëfinale 2-2.
Barcelona mori një rezultat të menjëhershëm 2:0 por nuk mundi ta mabjë atë për të siguruar fitoren e saj.

Chelsea luajti me 10 lojtarë, pasi John Terry morri një karton të kuq në por duket se Chelsea "morri hak" për të.
903
Ndoshta ishte dhe fati që nuk ndihmoi Barcelonën pasi gjuajtja e topit në shtyllë apo dhe një penallti e humbur nga i madhi Messi e demoralizuan Barcelonën.
Më pas Fernando Torres vulosi fitoren kur ai shënoi në një shkëputje në minutën e 90.

Chelsea, duke kërkuar titullin e saj të parë të Champions League ka përparuar në finale për në datën 19 maj në Mynih. Në gjysmëfinalen tjetër, Real Madrid është në shtëpinë e tij të mërkurën, kështu që ai do përpiqet të përmbysë një deficit 2-1 ndaj Bayern Munich.

KOMENTE