Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Çfarë duhet të keni dhe të dini mbi 30 vjeç e lart
English

Çfarë duhet të keni dhe të dini mbi 30 vjeç e lart

Duhet të keni:

1. Një dashuri të vjetër ku ju mund të imagjinoni një kthim në të dhe që ju kujton se sa larg ju keni shkuar

2. Një pjesë të mirë të mobiljeve, që nuk është pronë më parë e dikujt tjetër në familjen tuaj.

3. Diçka e përkryer për të veshur, nëse punëdhënësi apo njeriu i ëndrrave tuaja dëshiron t'ju takojë.

4. Një çantë, një valixhe dhe një ombrellë, të mos ndiheni të turpëruar kur t'i tërhiqni.

5. Një e ri e kënaqur që shkoni përpara

6. Diçka që ju mund të keni për të treguar kur të jeni të vjetër në moshë

7. Disa të holla mënjanë për moshën kur të jeni të plakur

8. Një adresë e-mail, një kuti postare dhe një llogari bankare ku të jeni vetëm ju pronar
9. Një CV të rinisë pak të mbushur

10. Një mik i cili gjithmonë ju bën të qeshni dhe ju lejon të qani.

11. Një komplet kacavidash dhe turjelë dhe reçipeta të zeza me dantella

12. Diçka qesharake të shtrenjtë që keni blerë për veten tuaj, vetëm për shkak se ju e meritoni atë.

13. Besimi që ju e meritojnë atë.

14. Një lëkurë të kujdeshme, një ushtrim rutinë, si dhe një plan për t'u marrë me ato pak aspektet tjera të jetës që nuk merrni pas 30.

15. Një fillim të ngurta në një karrierë të kënaqshme, një marrëdhënie të kënaqshme, dhe të gjitha ato aspektet e tjera të jetës që bëjnë të merrni më të mirën.

Duhet të dini :

1. Si të bini në dashuri pa humbur veten.

2. Si do të ndjeheni kur të keni fëmijë

3. Si të lini një punë, si të ndaheni nga një njeri dhe si të përballeni me një mik, pa prishur miqësinë.

4.Të përballeni me vështirësitë dhe të ecni përpara

5. Si të puthni në një mënyrë që përcjell një komunikim të përkryer dhe që do dhe nuk do të doje të ndodhë më pas.

6. Emrat e sekretarit të shtetit, gjyshen më të mirë tuajën dhe rrobaqepësen më të mirë të qytetit.

7. Si të jetoni vetëm edhe pse nuk do të donit një gjë të tillë.

8. Ku të shkoni -dhe një yoga mat - kur shpirti juaj ka nevojë për qetësues.

9. Se ju nuk mund të ndryshoni gjatësinë e këmbëve tuaja, gjerësia e legenit tuaj, ose natyrën e prindërve tuaj.

10. Se fëmijëria juaj nuk mund të ketë qenë e përsosur, por është e gjatë.

11. Çfarë ju do donit dhe nuk do donit të bënit për para dhe dashuri.

12. Se askush nuk shkon larg me pirjen e duhanit, duke pirë drogë, apo diçka jo të mirë për shumë kohë.

13. Kush ju mund t'ju besojë, kush ju nuk mund t'ju besojë dhe pse ju nuk duhet ta merrni atë personalisht.

14. Nuk duhet të kërkoni falje për diçka që nuk është faji juaj.

15. Pse ata thonë jeta fillon në 30

KOMENTE