Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kush nuk paguan gjobat rrugore, do tu ndërpritet furnizimi me ujë
English

Kush nuk paguan gjobat rrugore, do tu ndërpritet furnizimi me ujë

Banorët e një qyteti në New Mexico kërcënohen nga autoritete zyrtare që nëse nuk paguajnë gjobat e marra lidhur me qarkullimin rrugor, do t'u ndërpritet furmizimi me ujë.

Zyrtarët i kanë paralajmëruar disa herë para se të shpallnin këtë vendim.

Një pjesë e banorëve janë të zemëruar pasi nuk përfshihen në listën e gjobave kështë nuk kanë pse të penalizohen nga ky vendim.

Ata shprehen se shteti duhet të marrë masa, si vendosjen e kamerave të sigurisë në rrugë, me qëllim identifikimin e personave dhe arrestimin e tyre.

KOMENTE