Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mardhënie të mira me shefin, përparim i madh në karrierë
English

Mardhënie të mira me shefin, përparim i madh në karrierë

Një marrëdhënie e mirë me shefin tuaj do ju ndihmojë të rriteni në karrierë, nëse ju jeni duke synuar atë.
Nga ana tjetër një mardhënie e keqe ndërmjet jush dhe shefit tuaj, mund të jetë një rrjetë e madhe në ambicie, thuhet në përfundimin sipas një sondazhi të madh të firmave nga vendet në të gjithë botën.

Nëse ju doni të shkoni përpara, atëherë ju duhet tëshkoni së bashku me personin përgjegjës dhe ky është 'Efekti Don Draper' - një përbërës kyç i dukshme për sukses afatgjatë në vendin e punës.

"Efekti Don Draper", thotë: një lidhje e fortë me shefin tuaj do të ndihmojë në karrierën tuaj.

Studimi nga kompania Futurestep studioi 1500 kompani biznesi në pesë kontinentet.

Katërmbëdhjetë për qind e njerëzve të pyetur thanë se kjo ishte pjesa më e rëndësishme e përparimit në karrierë, ndërsa vetëm tetë për qind menduan se nëse përdorni trurin mirë nuk keni nevojë të bëni këto gjëra.

Pra, mbajtja mirë me menaxherin ka më shumë gjasa që të merrni një pagë më të mirë.
Sondazhi pyeti punëtorë në Mbretërinë e Bashkuar, SHBA, Kinë, Brazil, Gjermani, Francë dhe Australi.
Në botën e punës ju punësoheni për atë që dini dhe shkarkoheni për atë që jeni thoshte Byrne Mulrooney.

KOMENTE