Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vajza 5 muajshe që do të rrojë deri në 18 muaj. Ndjesi në internet (VIDEO)
English

Vajza 5 muajshe që do të rrojë deri në 18 muaj. Ndjesi në internet (VIDEO)

Fëmijët nuk është e drejtë të vdesin, ata janë engjëj.
Prindërit Mike dhe Laura Canahuati pasi morën lajmin më të keq në jetën e tyre që foshnja e tyre 5 muajshe nuk mund të rrojë më shumë se 18 muaj, zemra etyre u copëtua.
Vajza e tyre Avery u diagnostikua me një lloj atrofi muskulare spinale që është vdekjeprurëse dhe se ajo kishte jetë deri në 18 muaj.
Ata vendosën që deri atë ditë që ata nuk duan ta mendojnë kurrsesi, të bënin ç'është e mundur për vogëlushen duke i plotësuar të gjitha dëshirat që ajo mund të donte të bënte.
Në vend që ata të vajtonin për gjendjen e tyre, çifti vendosi që të krijonte një blog duke përdorur zërin e vajzës, me gjithçka që vajza do të dëshironte të bënte në jetën e saj.
Ajo dëshironte që historia e saj të ndahej në sa më shumë persona për të njohur këtë lloj sëmundje e cila është vrasësi numër 1 në Amerikë, dhe fondet e mbledhura pasi ishte dhe kutia postare ku mund të kontribojë ai që dëshiron, do të shkonin në ndihmë për departamentin e kërkimeve se çfarë e shkakton SMA( spinal muscular atrophy)
Në funf blogu mbyllet me:
Për më shumë informacion mbi SMA, ose për të dhuruar për shkakun, ju lutem vizitoni:
Fight SMA (www.fightsma.org)
Muscular Distrophy Association (www.mda.org)
Ose dërgoni donacione për:
Avery's Bucket List
PO BOX #2849
Bellaire, TX 77402

922

KOMENTE