Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdes në moshën 103 vjeç edhe pse kishte plumb në kokë
English

Vdes në moshën 103 vjeç edhe pse kishte plumb në kokë

Njeriu i cili ka mbajtur rekordin botëror të Ginesit për të jetuar më gjatë me një plumb në kokën e tij ka vdekur në Evropën Qendrore Kaliforni në moshën 103 vjeçare.

Burri me emrin William Lawlis Pace, ka mësuar se në vitin 2006 kishte qenë kurorëzuar si rekord-mbajtës në kategorinë e blerjes së padëshiruar të një "kafke me municion" .

Djali i tij i tha një gazete gjatë një feste për ditëlindjen e babait të tij vitin e kaluar, se mjekët në Teksas ia lanë plumbin në vend, pasi ata u shprehën se operacioni mund të shkaktojë dëmtime të trurit.

Por ndërkohë ai kishte të dëmtuar një nga sytë e tij dhe nervat e fytyrës, por këto nuk e kishin ndaluar të punonte si një kujdestar i varrezave.

KOMENTE