English

Tërmet me epiqendër 5 km në jug-perëndim të Himarës

Sipas Qendrës Sizmiologjike Mesdhetare rreth orës 17:55 minuta është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.4 sipas shkallër Rihter, me epiqendër 5 km në jug-perëndim të qytetit të Himarës.

Banorët e Himarës u shprehës se është ndier fuqishëm madje dhe pushuesit që kanë filluar frekuentimin e plazhit u ndienë në panik

Tërmeti është ndier përsëri pas 3 minutash por me një magnitudë më të ulët 2.5

Nuk njoftohen dëme.

KOMENTE