Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Boksierët Haye dhe Chisora ndeshen në 14 korrik
English

Boksierët Haye dhe Chisora ndeshen në 14 korrik

David Haye dhe Dereck Chisora ​​do të përballen me njëri-tjetrin në Upton Park më 14 korrik në një luftë të sanksionuar nga Federata e Boksit Luksemburg.
Menaxheri i Chisora, Frank Warren i tha BBC-së në një konferencë shtypi se ai do të njoftojë zyrtarisht luftën në 1230 BST.
Të rëndësishmit britanikë u përfshinë në një përleshje pas humbjes së Chisora ​​me Vitali Klitschko në Mynih.
Bordi britanik Boxing i Kontrollit nuk do të sanksionojë luftën, sepse nuk ka një licencë britanike.
Chisora ​​ka pasur licencën e tij por ja morrën pas një numri të incidenteve kontroverse para dhe pas luftës Klitschko - por ai ka apeluar kundër vendimit.
28-vjeçari e qëlloi Klitschko në peshat e rënda dhe e pështyu Wladimirin, vëllain e ukrainasit para konkursit.
Haye hoqi dorë nga licenca e tij, në tetor të vitit të kaluar, tre muaj pas humbjes së tij për WBA me Wladimir në Hamburg.
Warren kishte thënë më parë tha se ai nuk do të ndeshet në luftë me dy boksierët.

Chisora ka marrë një licencë për të luftuar nga Federata Boxing Luksemburg, por Warren shtoi se "një numër i komisioneve", kishte qenë i gatshëm për ta bërë këtë.
Warren tha se ai nuk do të marrë një komision nga Chisora ​​për luftën, por do të fitojë para si një aksioner në kanalin Box Nation.

KOMENTE