Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fëmijë me kancer, por me shpresë për të jetuar (VIDEO emocionuese)
English

Fëmijë me kancer, por me shpresë për të jetuar (VIDEO emocionuese)

Kanceri një sëmundje e dhimbshme që po vret njerëz pa pyetur për moshën që kanë.
Fëmijët janë engjëj dhe si të tillë nuk meritojnë të vdesin aq shpejt sa pa erdhur mirë në këtë botë.
Dashuri, shpresë, optimizëm për këta njerëz pasi është e vetmja mundësi që i bën të ndihen mirë.

Videoja më poshtë tregon fëmijë por dhe të rritur të cilët të gjithë së bashku janë përfshirë për të kënduar këngën e Kelly Clarkson e cila ka bërë një ndjesi në internet me mbi një milion shikime.

Chris Rumble, 20 vjeçar nga Seattle i prekur me leuçemi 95 përqind, ishte organizatori i kësaj video amatore që ka prekur zemrat e miliona shikuesve.
Ai gjithashtu ka kërkuar për të ndarë përvojën e tij me ekipin e vjetër të tij të hokej në qytetin qendror të Uashingtonit Wenatchee.
Kështu që ai mori kompjuterin e tij Apple dhe inkurajoi të gjithë fëmijët e spitalit në Seattle, për të qënë të përfshirë. Dashuri, shpresë, forcë ishin fjalët e tyre.
Dr Douglas Hawkins tha se pacientët dhe personeli në Seattle për fëmijë, kanë qenë të kënaqur me përgjigjen dhe se projekte të tilla kanë ndihmuar fëmijët të mbajnë shpirtrat e tyre.
"Kur një fëmijë apo i rritur është trajtuar për kancer, kjo e vë jetën e tyre të tërë në pritje në një mënyrë që nuk duket e drejtë në të gjithë", tha Dr Hawkins.
"Është një luftë për jetën e tyre. Por nuk janë të gjitha këto gjëra, ata duan për të bërë shumë gjëra.
Dhe natyra bujare e zotit Rumble ka bërë mrekulli për shëndetin e tij shumë, pasi mjekët janë të bindur se trajtimi i tij do të jetë i suksesshëm.
Z. Rumble planifikon të marrë pjesë në Kolegjin Canisius në Buffalo, New York, në një bursë hokej kur ai të rimëkëmbet, raporton Post Huffington.
Ne jemi të sigurt se ai nuk është i vetmi por ish trajneri i tij hokej kishte vetëm fjalë të mira për të thënë në lidhje me këtë djalë.
Më pas i është përgjigjur përmes një video edhe këngëtarja Kelly Clarkson duke u shprehur se ka qënë një ditë e veçantë dhe tepër emocionuese.
995
996
997

KOMENTE