Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tigri që i dha fat Yulia Tymoshenko-s
English

Tigri që i dha fat Yulia Tymoshenko-s

Pas një karriere të gjatë dhe të suksesshme një rrotullim politik, tigri Tigryulia vendosi se ishte koha për të qëndruar në shtëpi si mama.

Tigri i cili fitoi një emër të madh në Ukrainë gjatë fushatës presidenciale të
Yulia Tymoshenko-s, tani ka marrë rolin e nënës pasi ka lindur 4 këlyshë të vegjël tigra shumë të rrallë Albino.

Mbështetësit e Timoshenko-s shpresojnë që gëzimi i mikut të saj Tigerdo të ndihmojë të heqë mërzitjen e sa si ajo mbetet ende në burg duke vuajtur dënimin me shtatë vjet burg për abuzim në detyrë.

Të gjithë e dinë se Timoshenko ka përdorur Bengali tigër, kur ishte tre vjeç, si një simbol i vendosmërisë së saj për fitoren e saj në fushatën presidenciale në vitin 2009.
Këta janë tigra shumë të rrallë shprehte drejtori i kopshtit zoologjik, në Ukrainë. Tigri është blerë për fushatën e Tymoshenko-s nga një kopsht zviceran, dhe më pas u vendos në kopshtin zoologjik të Ukrainës, pasi gjatë fushatës ishte simbol që përfaqëson vendosmërinë e saj të egër.


KOMENTE