Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Eugenia Tymoshenko: Ukraina duhet të presë Euro 2012
English

Eugenia Tymoshenko: Ukraina duhet të presë Euro 2012

Eugenia Tymoshenko, e bija e kreut të Ukrainës Timoshenko Yulia, i ka thënë BBC-së se turneu i futbollit EURO 2012 duhet të shkojë përpara në vend siç është planifikuar.

Konkurrenca është shkak për të filluar më 8 qershor dhe do të bashkë-organizohet nga Polonia.
Udhëheqësit evropianë kanë thënë se do të bojkotojnë ndeshjet e luajtura në Ukrainë në shenjë proteste ndaj trajtimit të zonjës Timoshenko.

Vajza e saj tha se ajo "kuptoi" bojkotin politik, por shtoi se "Ngjarjet sportive duhet të shkojnë ashtu siç janë vendosur".

Zonja Timoshenko ka luajtur një rol kyç në Revolucionin pro-Western Orange në vitin 2004 dhe thotë se burgosja e saj është një akt hakmarrje politike nga ana e presidentit të Ukrainës Viktor Yanukovych.

Autoritetet kanë hedhur poshtë akuzat e zonjës Timoshenko. Ajo u burgos për shtatë vjet në tetor, për abuzim me pushtetin gjatë kohës së saj si kryeministre.

KOMENTE