Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brendan Rodgers u përkrah nga Jose Mourinho për suksesin e Liverpulit
English

Brendan Rodgers u përkrah nga Jose Mourinho për suksesin e Liverpulit

Menaxheri i Real Madrid Jose Mourinho e ka mbështetur ish-kolegun e Chelsea Brendan Rodgers të ketë sukses si Boss i Liverpool.
Liverpool dhe Swansea u pajtuan në një marrëveshje kompensimi.
Ai ka punuar si pjesë e stafit të Mourinho-s kur ai ishte në krye të Chelsea.
"Unë jam shumë i lumtur me emërimin e tij, veçanërisht për shkak se ai e bëri atë si pasojë e një pune të tij të mahnitshme në Swansea," tha Mourinho.

Rodgers u emërua nga Mourinho si menaxher i ekipit të të rinjve te Chelsea në vitin 2004 dhe u promovua si menaxher i ekipit rezervë dy vjet më vonë. Ai u largua nga Stamford Bridge në vitin 2008 për t'u bërë shef Watford.
Emërimi i tij, në atë që pritet të jetë një marrëveshje tre-vjeçare, erdhi pasi Reds janë të lidhura me një numër të kandidatëve, duke përfshirë ish-bosin e Chelsea Andre vila të Boas, ish-trajneri i Anglisë Fabio Capello, Ajax dhe menaxher Frank de Boer, si edhe Wigan menaxher Roberto Martinez, i cili zhvilloi një takim me hierarkinë e klubit.
Rodgers pranoi një mundësi fillestare për të folur me Liverpulin për vende të lira 12 ditë më parë para se të ndryshonte mendjen e tij dhe Mourinho beson se ai mund të bëjë një përshtypje të mirë në Anfield.
"Brendan është një njeri i mirë, një djalë i familjes dhe një mik," shtoi ai.
"Kur ai u bashkua me ne në Chelsea ai ishte një trajner i ri me shumë dëshirë për të mësuar.
"Por ai ishte gjithashtu një trajner me ide, i cili ishte i gatshëm jo vetëm për të dëgjuar, por edhe të komunikonte dhe të ndajnte."
Sulmuesi i Liverpool Craig Bellamy është i kënaqur me vendimin: "Unë mendoj se ata kanë bërë një takim shumë të mirë në Brendan Rodgers.
"Ai është djalë shumë i mirë, flet mirë, e di futbollin e tij, dhe ai ka eksperiencë të veten."

KOMENTE