English

Miss SHBA 2012 Olivia Culpo (FOTO)

Një 20-vjeçar violonçeliste nga Rhode Island fitoi kurorën e Miss SHBA dhe do të përfaqësojë Shtetet e Bashkuara në konkursin e këtij viti Miss Universi.

Olivia Culpo u zgjodh në krye në krye të 51 mbretëreshave të bukurisë të dielën për të marrë titullin në Planet Hollywood Resort & Casino on the Las Vegas Strip.

Ajo u shfaq në fazën e fundit në një bikini të purpurt dhe një fustan ngjyrë vjollcë.

Paneli i gjyqtarëve përbëhej nga Cat Cora kryetar, personalitete TV Arsenio Hall, këngëtari Joe Jonas and yll i TV Rob Kardashian. Andy Cohen dhe Giuliana Rancic ishin të pranishëm si mysafirë në këtë mbrëmje.
I gjithë spektakli sponzorizohej nga biznesmeni super milioner Donald Trump

Mis USA 2011 Alyssa Campanella kurorëzoi pasardhësen e saj në fund të natës.

KOMENTE