Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Haxhinasto takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës Rafael Tormo Pérez
English

Haxhinasto takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës Rafael Tormo Pérez

Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Haxhinasto, zhvilloi sot një takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Tiranë, z. Rafael Tormo Pérez.

Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim për nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve shqiptaro-spanjolle dhe nënvizuan nevojën për zgjerimin e bashkëpunimit dypalësh veçanërisht, në fushën ekonomiko-tregtare, të kulturës e turizmit.

Më tej, Ministri Haxhinasto shprehu mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme që Spanja i ka dhënë Shqipërisë në proceset e integrimit në NATO dhe BE.

Ambasadori spanjoll siguroi Ministrin Haxhinasto për vijimësinë e mbështetjes spanjolle për integrimin evropian, si dhe vlerësoi rolin konstruktiv të Shqipërisë në rajon.

Në takim u diskutua gjithashtu mbi perspektivën e bashkëpunimit mes dy vendeve në kuadër të angazhimeve të përbashkëta në organizatat ndërkombëtare, si OKB, etj.

KOMENTE