Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kallamar gjigand 4 metra i gjatë (VIDEO)
English

Kallamar gjigand 4 metra i gjatë (VIDEO)

Një kallamr gjigand prej 4 metrash është gjetur duke përshkuar ujrat në bregun jugon të Australisë.
Peshkatari Al McGlasha kishte ankoruar në brigjet e New South Wales, Australia, në fundjavë, kur ai erdhi me trupin e pajetë të një kallamar 4 metra të gjatë.

Ai e mori trupin për ta studiuar por ai pa se dhe një peshkaqen ishte i intresur pasi kishte ndierë erën e gjahut. Si duket kallami nuk kishte shumë kohë që kisht ngordhur pasi ngjra e l[ëkurës ishte sikur ishte i gjallë.
Specialist i kallamareve Mandy Reid tha se ai mund të ketë ngordhur nga sperma e ndonjë balene gjigante ose shkaqe natyrore. Kallamri jeton deri në një vit dhe ata rriten shumë shpejt.

1093

KOMENTE