Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kosovë. Serbët aplikojnë për punë, për zyrën e re Administrative, në Veri të Mitrovicës (VIDEO)
English

Kosovë. Serbët aplikojnë për punë, për zyrën e re Administrative, në Veri të Mitrovicës (VIDEO)

Hapja e Zyrës Administrative në Veri të Mitrovicës ka përqendruar vëmendjen pothuajse të të gjithëve, vendorë e ndërkombëtarë.që thuhet se do të ofrojë shërbime për qytetarët e asaj zone.
Por interesante është fakti se ka një interesim mjaft të madh dhe nga serbët e asaj zone të cilët kanë aplikuar për vende punë për të punuar pranë kësaj zyre.
Kjo është një veprimi mirë pasi në këtë mënyrë serbët po njohin edhe zyrat e hapura nga qeveria e Kosovës.

1091

KOMENTE