Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Papa i Vatikanit mendim të gabuar për prezervativët (VIDEO)
English

Papa i Vatikanit mendim të gabuar për prezervativët (VIDEO)

Profesor Francoise Barre-Sinoussi e cila u nderua me çmimin Nobel për punën e saj identifikuese HIV, thotë se Papa duhet të bëjë më shumë për të inkurajuar përdorimin e prezervativëve për të parandaluar përhapjen e virusit që shkakton AIDS. Në vitin 2009, ajo i shkroi një letër të hapur atij ku i kërkon një ndryshim të qëndrimit nga Kisha Katolike, dhe jo një pengesë, pasi është mënyra më e mirë për të parandaluar sëmundjen vdekjeprurëse.

1095

KOMENTE