Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kompani sigurimi gjermane, festë seksi për shitësit më të suksesshëm (VIDEO)
English

Kompani sigurimi gjermane, festë seksi për shitësit më të suksesshëm (VIDEO)

Një nga kompanitë e sigurimeve më të mëdha në botë zhvilloi një festë për shitësit më të mirë ku ata u shpërblyen me shërbimet e prostitutave.

Munich Re është kompania më e madhe në botë ri-sigurues - me fjalë të tjera, kompania vepron si një kompani e sigurimit për kompanitë e sigurimeve të tjera.
Një nga ndarjet e saj për këtë arsye, i tha BBC se festa kishte ndodhur për të shpërblyer shitësit në vitin 2007.

Një zëdhënës tha se personi që e organizoi ishte larguar.

Takimi i festës u mbajt në banjot termale në Budapest të Hungarisë si një shpërblim veçanërisht për shitësit më të suksesshëm.
Kanë qenë rreth 100 mysafirë dhe 20 prostituta që ishin punësuar.

Një gazetë gjermane e biznesit tha se prostitutat kishin veshur ngjyra-të kodifikuara që përcaktonin vlefshmërinë e tyre, dhe gratë kishin në krahët e tyre, stampën pas çdo shërbimi të dhënë.

Sipas Handelsblatt, një pjesëmarrës i paidentifikuar, tha se të ftuarit ishin në gjendje të merrnin gratë dhe të bënin çdo gjë që atyre i pëlqente".

"Pas çdo takimi të tillë, gratë vuloseshin në krah në mënyrë që të mbajnë gjurmët se sa shpesh çdo grua është e frekuentuar,"

"Gratë kishin banda të kuqe dhe të verdha në dorë. Disa ishin pritëse, shoqëruese të klientëve, të tjerat përmbushnin çdo dëshirë të klientit.
Ka pasur edhe gratë me banda dore të bardhë. Ato ishin të rezervuara për anëtarët e bordit"

Një zëdhënës për Ergo i tha BBC se festa kishte ndodhur, por tha se kjo nuk ishte mënyra e zakonshme e shpërblimit për punonjësit e tyre.

Kompania tha se kishte futur një kod të ri të sjelljes.

"Ne kemi marrë të gjitha hapat e duhur për të parandaluar që të ndodhë përsëri," tha ai. "Ishte një gabim, por ne jemi shumë të sigurt se kjo ishte një ngjarje unike.
Njerëzit e rinj të organizatës shitjes paraqitën një angazhim shumë personal se këto gjëra nuk duhet të ndodhin përsëri."
1099

KOMENTE