English

Aleksandër Cara bie në prangat e policisë pasi vrau të motrën

Është arrestuar i shumëkërkuari për më shumë se dy muaj Aleksandër Cara, nga forcat RENEA dhe policia e Lezhës.

Ai u arrestua pasi ka kryer vrasjen ndaj motrës 31 vjeçare Lula Cara, ndërsa ka lënë të plagosur xhaxhain Mark Cara, 40 vjeç.

Denoncimi u bë nga vetë xhaxhai pasi ishte i bindur seautori i vrasjes ishte vetë i arrestuari dhe jo babai i tij.
Vajza u vra aksidentalisht pasi donte që i ati të mos vriste xhaxhain, dhe ketu ka ndërhyrë Aleksandri.

Arsyeja sipas policisë ka qënë një çështje pronësie që kishte nisur prej kohësh.

KOMENTE