Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Euro 2012. Përleshje mes tifozëve në Varshavë (VIDEO)
English

Euro 2012. Përleshje mes tifozëve në Varshavë (VIDEO)

Mbështetësit ruse përplasen me policinë në Poloni vetëm disa orë para se Polonia të luajë me Rusinë në Varshavë. Policia u përlesh me tifozët në afërsi të Stadiumit Kombëtar, ndërsa tifozët gjithashtu ndoqën mbështetësit rivale para ndeshjes në Euro 2012.

Me gaz lotsjellës, plumba plastike dhe ujë u përdorën nga policia, gjatë një numër incidentesh të veçanta për ndeshjen në Stadiumin Kombëtar. Më shumë se 100 arrestime janë bërë dhe 10 njerëz u plagosën. Problemi u ndez megjithë një operacion të sigurisë të paparë. "Ne jemi ende duke monitoruar situatën dhe duke u përpjekur për të identifikuar mbështetësit e përfshirë. Operacion nuk ka mbaruar nga ana jonë pasi ne vazhdojmë në përpjekjet tona për të kapur ata që janë duke shkaktuar probleme," tha një zëdhënës i policisë.
1110

1111

KOMENTE