Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Avioni amerikan misterioz, kthehet nga hapësira pas 15 muaj
English

Avioni amerikan misterioz, kthehet nga hapësira pas 15 muaj

Pas 15 muajve në orbitë aeroplani tepër sekret i forcave ajrore të SHBA-së i papajisur për në hapësirë me ​​sukses ka prekur dje pistën.

Anija robotik pa pilot e ushtrisë X-37B, në hapësirë ​​u kthye nga orbita në 5:48 pasdite në Kaliforni nga një fluturim provë sekret.
Dhe tani zyrtarët nga baza ajrore Vandenberg Force kanë lëshuar një video të shkurtër të uljes së tij.

Aeroplani në miniaturë që u kthye nga hapësira ​​preku Bazën Vandenberg të Forcave Ajrore, në Kaliforni, 130 kilometra në veriperëndim të Los Anxhelos.

Aeroplani i njohur gjithashtu si Test orbitale Vehicle-2, ose OTV-2, motori i tij shkarkoi jashtë orbitës, pastaj çau nëpër atmosferë dhe preku poshtë pistën - ashtu si një aeroplan i zakonshëm.
" Programi apo misioni i X-37B OTV sjell një aftësi për zhvillimin e teknologjisë në hapësirë", tha nënkoloneli Tom McIntyre, menaxher i programit X-37B.

Megjithatë akoma nuk janë dhënë synimet e qarta të këtij aeroplani pa pilot në hapësirë.

KOMENTE