Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mbahen peng 4 persona në një bankë në Tuluzë të Francës
English

Mbahen peng 4 persona në një bankë në Tuluzë të Francës

Katër persona janë duke u mbajtur peng nga një i armatosur dhe i vetë-vetëquajtur i Al Kaedës në qytetin francez Tuluzë - ngjitur me derën ku terroristi islamik Mohammed Merah u vra.
Një e shtënë u dëgjua së shpejti pasi Njeriu i paidentifikuar sulmoi një degë të Bankës Industriale dhe Tregtare të kreditit,(CIC) në jug perëndim të qytetit në rreth orës 11 të mëngjesit.
Ajo është vetëm 100 metra nga ku Merah, 23, vdiq në një breshëri e plumbave pas një rezistence në banesën e tij për 32 orë, pasi vetë ai kishte vrarë shtatë njerëz.

Duke iu referuar të dramës së sotme, një burim i policisë lokale ka thënë: "I armatosur sulmoi gjatë mëngjesit të sotëm".
'Një menaxher banke dhe anëtarët e tjerë të stafit janë në mesin e katër pengjeve. Një e shtënë ka qenë e shkarkuar dhe situata është jashtëzakonisht e tensionuar.
"Atje është dhe një shkollë afër. Ajo ka qenë evakuuar. Rrugët rreth e rrotull gjithashtu janë gjithashtu mbyllur.

Policia ka njoftuar se rrethimi në atë zonë mund të zgjasë gjithë ditën.


KOMENTE