Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tifozët suedezë më miqësorët në Evropë
English

Tifozët suedezë më miqësorët në Evropë

Tifozët suedezë premtojnë të kthehen në Kiev.

Në këtë moment, tifozët suedeze janë duke bërë paradë në "Olimpiskiy" NSC në Kiev. Sot, Ekipi Kombëtar i Suedisë do të luajë ndeshjen e fundit të tij në grup kundër Anglisë.

Si në mars, tifozët edhe sot janë duke kënduar "qyteti Kiev është qyteti ynë" Ne do të kthehemi me patjetër. Të duam Kiev! "

Tifozët suedezë kanë qenë tashmë në Kiev rreth 10 ditë, dhe kanë qenë me fat që të gjitha ndeshjet e grupit të jenë luajtur në Kiev. Rreth 40mijë suedezë kanë udhëtuar për në kryeqytet për EURO 2012, dhe 5 mijë suedezë kanë fjetur në kampin suedeznë Truhaniv Island.

"Kievi thotë se është me fat të kemi tifozët suedeze. Ata janë ndoshta nga tifozët më miqësore në Evropë. Presim me mikpritjen dhe respektin e ndërsjellë. Po ashtu dhe tifozët suedezë janë të kënaqur me atmosferën e miqësisë që kanë gjetur në Kiev. Unë shpresoj se ajo do të vazhdojë ", foli Oleksander Popov disa ditë më parë.

KOMENTE