Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vritet këngëtarja pakistaneze Ghazala Javed
English

Vritet këngëtarja pakistaneze Ghazala Javed

Këngëtarja pakistaneze Ghazala Javed dhe babai i saj u qëlluan për vdekje pasi dolën nga një sallon bukurie.

2persona mbi një motoçikletë qëlluan mbi trupat e tyre duke i shkaktuar vdekjen dhe u larguan menjëherë.
Ngjarja ka ndodhun në Dagbari Bazar,në Pakistan. Policia po punon për zbardhjen e çështjes duke përfshirë si të dyshuar dhe burrin e këngëtares ose ndonjë rrjet talebanësh.

24-vjeçarja ishte një këngëtare mjaft popullore në Pakistan dhe Afganistan. Ajo u martua thuhet me biznesmenin Jehangir Khan, në vitin 2010. Javed pastaj filloi të jetojë me babain e saj vitin e kaluar, pasi çifti ka pasur probleme martesore.

Por një arsye tjetër mund të ketë qënë dhe vrasja nga talebanët pasi kohët e fundit shumë këngëtarë janë vrarë për arsye se muzika e tyre nuk ishte islamike, dhe shumë të tjerë kanë ikur në veri pasi janë nën kërcënime.
1124

KOMENTE