Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Paga minimale tani, jo më pak se 21 mijë lekë
English

Paga minimale tani, jo më pak se 21 mijë lekë

Duke qënë se Shqipëria aplikon pagën minimale më të ulët në rajon qeveria ka vendosur që paga minimale nuk do të jetë më pak se 21 mijë lekë.

Ministri i Punës Spiro Ksera premtoi se rritja e pagës minimale cdo vit me 5 përqind dhe nismat e tjera që do ndërmerren do të reduktojnë nivelin e varfërisë ekstreme në vendin tonë.

Ndërsa Kolë Nikollaj kreu i Konfederatës së Sindikatave të Pavarura ka reaguar.

Vendimi për rritjen e pagës minimale do të hyjë në fuqi më 1 janar 2013,ndërsa për buxhetorët efektet financiare të rritjes do të fillojnë më 1 korrik të këtij viti.

KOMENTE